Czas WielkopolskiCzas Wielkopolski

tel.:
e-mail: czaswielkopolski@poznan.uw.gov.pl

Powrót do szkoły

Inauguracja roku szkolnego  / fot. WUW
Inauguracja roku szkolnego / fot. WUW

W Zespole Szkół nr 1 w Nowym Tomyślu odbyła się wojewódzka inauguracja roku szkolnego. Po okresie letnim uczniowie powrócili do szkolnych sal. Dla pierwszoklasistów to początek przygody z edukacją. W wydarzeniu udział wziął wojewoda wielkopolski Michał Zieliński.

W uroczystości rozpoczęcia nowego roku szkolnego wzięli udział także metropolita poznański arcybiskup Stanisław Gądecki, wielkopolski kurator oświaty Robert Gaweł, gospodarz miejsca, starosta nowotomyski Andrzej Wilkoński, a także przedstawiciele władz samorządowych.

– Naszym wspólnym obowiązkiem jest tworzenie takiej szkoły, która jest miejscem dobrego startu dla młodych ludzi, stąd znaczące nakłady na szkolnictwo i rządowe wsparcie, którego celem jest poprawa jakości kształcenia i warunków pracy w placówkach – podkreślał wojewoda Michał Zieliński.

Po części wystąpień zaproszonych gości uczniowie zaprezentowali inscenizację, przedstawiając sylwetki głównych patronów szkoły – Stanisława Staszica i Mikołaja Kopernika. Dodatkowo występ uświetnił szkolny zespół Kopernik Band.

Na zakończenie wojewoda wraz z dyrektorem szkoły i współorganizatorami inauguracji dźwiękiem przedwojennego dzwonka oficjalnie rozpoczęli rok szkolny 2023/2024.

Zespół Szkół nr 1 w Nowym Tomyślu należy do jednych z najlepszych szkół w Wielkopolsce. Placówka została uhonorowana tytułami „Srebrnej Tarczy” i „Brązowej Tarczy” w rankingu „Perspektywy 2023” oraz została laureatem konkursu „Wielkopolska Szkoła Roku 2019”.

Wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom życzymy wspaniałego nowego roku szkolnego oraz samych sukcesów.

Karina Antczak

Dodatkowe zdjęcia do artykułu

Inauguracja roku szkolnego  / fot. WUW
Inauguracja roku szkolnego  / fot. WUW
Inauguracja roku szkolnego  / fot. WUW

Powyższa informacja pochodzi ze strony www.czaswielkopolski.pl
© Czas Wielkopolski