Czas WielkopolskiCzas Wielkopolski

tel.:
e-mail: czaswielkopolski@poznan.uw.gov.pl

W Wielkopolsce będzie bezpieczniej

powiat pilski  / fot. WUW
powiat pilski / fot. WUW

W ramach programu Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka zostanie dofinansowanych osiem projektów. W Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu wojewoda wielkopolski Michał Zieliński podpisał umowy z samorządowcami, dzięki czemu w miejscach publicznych będzie bezpieczniej.  

To już czwarta edycja rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2022-2024. Wielkopolska na realizację projektów otrzyma ponad 732 tys. zł. Zadania zostaną zrealizowane przez powiat pilski, leszczyński, jarociński oraz gminę  Murowana Goślina, Swarzędz, Kłecko, Godziesze Wielkie i Lipno.

– O bezpieczeństwie można by mówić wiele i w wielu aspektach. Bezpieczeństwo jest w końcu podstawową potrzebą każdego człowieka. Ostatnie badania pokazują, że przeważająca większość Polaków czuje się w Polsce bezpiecznie, ale to nie znaczy, że nie mamy jeszcze sporo do zrobienia w tym zakresie – podkreśla wojewoda Michał Zieliński.  – Ten program ma właśnie na celu wspieranie lokalnych inicjatyw w zakresie podnoszenia poziomu bezpieczeństwa – dodaje.

Program Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka realizuje dwa cele: wzmocnienia bezpieczeństwa w miejscach publicznych, m.in. poprzez budowę lub modernizację systemów monitoringów miejskich i doświetlenia miejsc postrzeganych jako niebezpieczne oraz podnoszenie świadomości społecznej na temat zagrożeń poprzez działania profilaktyczno-edukacyjne.

Karina Antczak

Dodatkowe zdjęcia do artykułu

gmina Kłecko  / fot. WUW
powiat leszczyński  / fot. WUW

Powyższa informacja pochodzi ze strony www.czaswielkopolski.pl
© Czas Wielkopolski