Czas WielkopolskiCzas Wielkopolski

tel.:
e-mail: czaswielkopolski@poznan.uw.gov.pl

Środki owadobójcze – co powinniśmy o nich wiedzieć?

Zdjęcie ilustracyjne  / fot. pixabay.com
Zdjęcie ilustracyjne / fot. pixabay.com

Powoli zbliżające się lato jest czasem największej aktywności owadów (komarów, meszek i kleszczy). Spędzając czas na świeżym powietrzu, podczas spacerów w lasach i nad jeziorami, warto stosować środki owadobójcze zapobiegające ugryzieniom. Kupując spreje, maści i żele należy ze szczególną uwagą zapoznać się z informacjami na etykiecie.

Zdarza się, że środki przeciwko kleszczom i komarom – najczęściej te sprzedawane w Internecie – nie spełniają odpowiednich wymogów. Zdarza się też, że w ich skład wchodzą substancje zakazane ze względu na działanie szkodliwe lub brak udowodnionego działania biobójczego. Każdy taki środek musi zostać dopuszczony do obrotu, a jego etykieta zawierać informacje o częstotliwości stosowania, dawkowaniu, wskazówki dotyczące postępowania w sytuacji niewłaściwego użycia, numer lub oznaczenie partii produkcyjnej oraz datę ważności. Informacje nie mogą wprowadzać konsumenta w błąd, a opakowanie musi być zabezpieczone przed użyciem przez dzieci.

Również podczas wypoczynku powinno się dbać o własne bezpieczeństwo. Stosowanie odpowiednich środków owadobójczych sprawi, że wakacje będą przyjemniejsze, wolne od bolesnych pogryzień i ich skutków dla zdrowia.

Karina Antczak    


Powyższa informacja pochodzi ze strony www.czaswielkopolski.pl
© Czas Wielkopolski