Czas WielkopolskiCzas Wielkopolski

tel.:
e-mail: czaswielkopolski@poznan.uw.gov.pl

Obchody dnia BHP w Wielkopolsce

Grafika  / źródło: PIP Okręgowy Inspektorat Pracy w Poznaniu

Grafika / źródło: PIP Okręgowy Inspektorat Pracy w Poznaniu

Corocznie 28 kwietnia jest obchodzony Światowy Dzień Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia w Pracy. Święto proklamowane przez Międzynarodową Organizację Pracy ma na celu zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo i ochronę zdrowia w przestrzeni zawodowej. Tego dnia wspomina się także ofiary wypadków przy pracy.

Wielkopolskie obchody odbędą się 28 kwietnia br. o godz. 9.30 w Muzeum Narodowym Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie. Pracownicy muzeum przygotowali wystawę czasową pt. „Bezpieczna praca w gospodarstwie rolnym”, która przybliża tematykę bezpieczeństwa i higieny pracy na terenach wiejskich. Odbędzie się tam również piknik BHP, prelekcje dotyczące bezpieczeństwa i ochrony zdrowia w życiu zawodowym oraz tematycznie powiązana gra terenowa. Strażacy z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu pokażą, jak gasić pożary i zaproszą do tego uczestników imprezy. Zaplanowano również kurs pierwszej pomocy oraz wystawę dawnych i nowoczesnych wozów gaśniczych.

Dodatkowo między 27 do 29 kwietnia w ponad 120. zakładach pracy na terenie całego województwa odbędą się warsztaty, pokazy, ćwiczenia, wykłady, szkolenia, seminaria, pikniki i wiele innych działań promujących przepisy i zasady bezpieczeństwa.

Wielkopolskie Obchody Dnia Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia w Pracy zostały objęte patronatem honorowym Wojewody Wielkopolskiego.

Karina Antczak


Powyższa informacja pochodzi ze strony www.czaswielkopolski.pl
© Czas Wielkopolski