Czas WielkopolskiCzas Wielkopolski

tel.:
e-mail: czaswielkopolski@poznan.uw.gov.pl

By żyło się zdrowiej

Zdjęcie ilustracyjne  / Fot. unsplash.com

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. unsplash.com

Już w najbliższych dniach w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu (WSSE) odbędzie się kolejny cykl szkoleń związanych z bezpieczeństwem i promocją zdrowia.

27 kwietnia, odbędzie się szkolenie dla pracowników wielkopolskiego sanepidu na temat profilaktyki raka piersi wraz z nauką metody samobadania. Spotkanie odbędzie się w ramach projektu „Co kryją twoje piersi?”, którego celem jest szybsze wykrywanie nowotworów wśród Wielkopolanek, edukacja i dostarczanie wiedzy na temat profilaktyki tej choroby, informacji o badaniach oraz motywowanie kobiet do regularnej kontroli.

Z kolei 10 maja WSSE organizuje szkolenia dla pracowników oddziałów powiatowych dotyczące szkodliwości nadużywania napojów energetyzujących (tzw. energetyków). Wykłady poprowadzi mgr inż. Emilia Zawieja, która na co dzień pracuje w Wydziale Nauk o Żywności i Żywieniu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, oraz dr n. med. Bogda Skowrońska – pracownik Kliniki Diabetologii i Otyłości Wieku Rozwojowego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

Pod koniec maja pracownicy wojewódzkiego sanepidu wezmą udział w Wielkim Pikniku Służb w Kobylej Górze, gdzie zaprezentują swoje działania promocyjne na rzecz zdrowia. Piknik to coroczna impreza, podczas której odbywają się pokazy działania służb (m.in. żołnierzy, ratowników medycznych i strażaków), prelekcje, wykłady, gry i konkursy dla publiczności oraz występy lokalnych artystów. W zeszłym roku imprezę honorowym patronatem objęło Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej.

Ostatniego dnia maja odbędzie się finał konkursu „Palić nie palić – oto jest pytanie?”, który WSSE po raz kolejny zorganizowała dla uczniów klas V wielkopolskich szkół podstawowych. Tegoroczne zadanie konkursowe polegało na przygotowaniu teczki tematycznej (tzw. lapbooka) nt. szkodliwości palenia tytoniu i używania papierosów elektronicznych. Celem konkursu jest opóźnienie inicjacji tytoniowej oraz promowanie niepalenia i nieużywania e-papierosów przez młodzież szkolną. Konkurs jest realizowany we współpracy z Kuratorium Oświaty w Poznaniu oraz Wielkopolskim Centrum Onkologii.

Karina Antczak


Powyższa informacja pochodzi ze strony www.czaswielkopolski.pl
© Czas Wielkopolski