Czas WielkopolskiCzas Wielkopolski

tel.:
e-mail: czaswielkopolski@poznan.uw.gov.pl

Forum Pszczelarskie w Sielinku

Zdjęcie ilustracyjne  / Fot. unsplash.com
Zdjęcie ilustracyjne / Fot. unsplash.com

W sobotę 15 kwietnia br. odbyło się 29. Forum Pszczelarskie w Sielinku koło Opalenicy. Wydarzenie stanowiło okazję do wymiany doświadczeń, rozmów i spotkań. Poza tradycyjnym kiermaszem oraz wręczeniem medali i odznaczeń dla najbardziej zasłużonych pszczelarzy, uczestnicy mogli wysłuchać wykładów profesora Jerzego Samborskiego z Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego na temat wpływu zmian klimatu na karmienie pszczół oraz wychowu matek. Organizatorem forum był Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu (WODR) oraz Wojewódzki Związek Pszczelarzy.

– Co roku z przyjemnością pojawiam się na Forum Pszczelarskim. Jest to wydarzenie, na którym niezależnie od pogody frekwencja zawsze jest wysoka. I tak jest też w tym roku. Forum jest okazją do spotkań i wymiany doświadczeń, rozmów kuluarowych oraz zdobywania wiedzy, którą można następnie wykorzystać we własnej codziennej praktyce – mówił Maciej Szłykowicz, zastępca dyrektora WODR.

W tym roku poznański ośrodek doradztwa został odznaczony Medalem Stulecia Polskiego Związku Pszczelarskiego w podzięce za zaangażowanie w rozwój i promocję hodowli tych niezwykle pożytecznych owadów. – Dziękuję za docenienie naszej pracy na rzecz pszczelarstwa. Jako WODR kładziemy nacisk również na tę dziedzinę rolnictwa – mówił dyrektor Szłykowicz. 

Ponadto wielkopolscy pszczelarze wręczyli Srebrne i Złote Odznaki Polskiego Związku Pszczelarskiego oraz nagrodzili laureatów konkursu „Wzorowa Pasieka”.

Tegoroczne forum było imprezą poprzedzającą Krajowe Dni Pola w Sielinku zaplanowane na dni 3-5 czerwca. – Będzie to największe wydarzenie rolnicze w Polsce, na którym nie zabraknie tematyki pszczelarstwa. Dlatego nie wyobrażam sobie, żeby zabrakło państwa także na Krajowych Dniach Pola – mówił reprezentant WODR.

Karina Antczak


Powyższa informacja pochodzi ze strony www.czaswielkopolski.pl
© Czas Wielkopolski