Czas WielkopolskiCzas Wielkopolski

tel.:
e-mail: czaswielkopolski@poznan.uw.gov.pl

W Szamotułach otwarto zakład fizjoterapii

  / fot. WUW

W Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Szamotułach powstał zakład fizjoterapii, w którym będzie prowadzona rehabilitacja pacjentów po zakażeniu wirusem COVID-19. W uroczystym otwarciu zakładu wziął udział wojewoda wielkopolski Michał Zieliński.

Lecznica, sfinansowana całościowo z środków państwowych, została utworzona w pomieszczeniach szpitalnych (na drugim piętrze). Dotacja z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 wyniosła 1,7 mln zł. Dzięki pozyskanym środkom utworzono m.in. pomieszczenia do laseroterapii, hydroterapii czy masażu. Zakupiono też nowoczesny sprzęt rehabilitacyjny, m.in. stół do masażu i rehabilitacji, lampę leczniczą rozgrzewającą oraz aparaty do terapii ultradźwiękami.

– Pomieszczenia zostały wyposażone w wysokiej jakości sprzęt medyczny, który ma przyspieszyć powrót mieszkańców powiatu szamotulskiego do zdrowia. Wspólnie staramy się zapewniać jak najwyższe standardy zarówno pacjentom szpitala, jak i jego pracownikom – podkreślił wojewoda Zieliński

Fundusz Przeciwdziałania COVID-19 jest odpowiedzią na skutki pandemii. Dzięki dotacjom państwowym możliwy jest m.in. zakup sprzętu medycznego i finansowanie inwestycji szpitalnych, a tym samym lepsza i skuteczniejsza opieka nad chorymi.

Karina Antczak

Galeria

Brak nazwy  / fot. WUW
Brak nazwy  / fot. WUW
Brak nazwy  / fot. WUW

Powyższa informacja pochodzi ze strony www.czaswielkopolski.pl
© Czas Wielkopolski