Czas WielkopolskiCzas Wielkopolski

tel.:
e-mail: czaswielkopolski@poznan.uw.gov.pl

Konkursy poznańskiego Sanepidu

Grafika ilustracyjna  / źródło: WSSE Poznań
Grafika ilustracyjna / źródło: WSSE Poznań

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Poznaniu (WSSE) ogłosiła rozpoczęcie kolejnych edycji konkursów „Trzymaj formę”, „Eko jest lepsze” oraz „Palić, nie palić – oto jest pytanie?”.

XI edycja konkursu wiedzy o zdrowym stylu życia „Trzymaj formę” jest skierowana do uczniów klas od VI do VIII szkół podstawowych. Konkurs jest realizowany w ramach ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Trzymaj Formę!” i ma postać testu wiedzy przeprowadzanego online. Organizatorami konkursu są: Główny Inspektorat Sanitarny, Polska Federacja Producentów Żywności, Związek Pracodawców oraz Fundacja Żywność, Aktywność Fizyczna i Zdrowie. Koordynatorami konkursu są powiatowe i wojewódzkie stacje sanitarno-epidemiologiczne.

II edycja wojewódzkiego konkursu „EKO jest lepsze!” jest przeznaczona dla dzieci w wieku 5-6 lat z przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych, które realizują program „Skąd się biorą produkty ekologiczne?”. Zadanie konkursowe polega na grupowym przygotowaniu występu teatralnego z wykorzystaniem własnoręcznie wykonanych kukiełek i scenografii. Tematem przedstawienia mają być ekologiczne produkty spożywcze oraz promocja zdrowego stylu życia. Organizatorem jest poznański Sanepid, a partnerem – kuratorium oświaty.

Wojewódzki konkurs pt. „Palić, nie palić – oto jest pytanie?” – już XXIII edycja – został zorganizowany z myślą o uczniach klas V szkół podstawowych. Uczestnicy konkursu mają za zadanie przygotować tzw. lapbook (rodzaj teczki tematycznej) nt. szkodliwości palenia tytoniu i/lub używania e-papierosów. Organizatorem konkursu również jest wojewódzki Sanepid, któremu partneruje Kuratorium Oświaty w Poznaniu i Wielkopolskie Centrum Onkologii.

Wszelkie dodatkowe informacje i regulaminy konkursów znajdują się na stronie internetowej WSSE w Poznaniu: https://www.gov.pl/web/wsse-poznan/konkursy3.

Karina Antczak

Dodatkowe zdjęcia do artykułu

Grafika ilustracyjna  / źródło: WSSE Poznań
Grafika ilustracyjna  / źródło: WSSE Poznań

Powyższa informacja pochodzi ze strony www.czaswielkopolski.pl
© Czas Wielkopolski