Czas WielkopolskiCzas Wielkopolski

tel.:
e-mail: czaswielkopolski@poznan.uw.gov.pl

Co kryją twoje piersi?

Zdjęcie ilustracyjne  / fot. unsplash.com

Zdjęcie ilustracyjne / fot. unsplash.com

Rak piersi to jeden z czołowych zabójców kobiet w Polsce. Stanowi około 23% wszystkich zachorowań na nowotwory i jest przyczyną około 14% zgonów. Początkowo nie daje żadnych objawów, ale wcześnie wykryty jest w pełni uleczalny.

W marcu br. Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Poznaniu rozpoczyna realizację projektu edukacyjnego „Co kryją Twoje piersi?”, którego celem jest wykrywanie nowotworów na możliwie najwcześniejszym etapie oraz uświadamianie społeczeństwa nt. zagrożeń związanych z tą chorobą. Uczestniczki spotkań dowiedzą się, gdzie na terenie województwa wielkopolskiego są wykonywane badania profilaktyczne – USG i mammografia, oraz będą motywowane do regularnego ich wykonywania. Ponadto zostanie im zaprezentowana metoda samobadania piersi (z użyciem specjalistycznego fantomu).  

Projekt edukacyjny „Co kryją Twoje piersi?” będzie realizowany do końca bieżącego roku przez pracowników powiatowych stacji sanitarno-epidemiologicznych.  Każda stacja przeprowadzi cykl co najmniej sześciu szkoleń.

Karina Antczak


Powyższa informacja pochodzi ze strony www.czaswielkopolski.pl
© Czas Wielkopolski