Czas WielkopolskiCzas Wielkopolski

tel.:
e-mail: czaswielkopolski@poznan.uw.gov.pl

W Szamotułach będzie ciepło

podsekretarz stanu Anna Łukaszewska-Trzeciakowska i...  / fot. WUW

podsekretarz stanu Anna Łukaszewska-Trzeciakowska i... / fot. WUW

W Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu odbyło się spotkanie z udziałem wojewody Michała Zielińskiego oraz podsekretarz stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska Anny Łukaszewskiej-Trzeciakowskiej. Tematem rozmów było zapewnienie dostaw ciepła dla części mieszkańców Szamotuł, pomimo problemów Kogeneracji Zachód SA – spółki, która dostarcza miastu energię cieplną.

Po otrzymaniu informacji o sporym zadłużeniu firmy w stosunku do Spółki Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo Obrót Detaliczny, wojewoda wielkopolski Michał Zieliński rozpoczął szereg działań zapobiegawczych.

Z naszego punktu widzenia istotne jest to, żeby wszyscy mieszkańcy oraz instytucje wrażliwe – szkoły, szpitale, miały zapewnione ciepło. I nad tym pracujemy wspólnie z samorządem i wojewodą. Mogę państwa zapewnić, że niezależnie od tego, jak potoczą się decyzje biznesowe spółki i jakie będą miały konsekwencje, to ciepła mieszkańcom nie zabraknie – powiedziała podsekretarz stanu Anna Łukaszewska-Trzeciakowska.

Chciałbym zapewnić mieszkańców Szamotuł, że nasza determinacja jest tak duża, że możemy z całą pewnością zagwarantować, że tego ciepła nie zabraknie – deklaruje wojewoda.

Zgodnie z ustawą o samorządzie gminnym i prawem energetycznym za zabezpieczenie ciepła dla mieszkańców odpowiadają władze gminy. Jednak w tej sytuacji oczekiwania co do rozwiązania problemu są kierowane przede wszystkim do Kogeneracji Zachód SA, a administracja rządowa jest gotowa również na działania niestandardowe.

Karina Antczak

Galeria

przemawia Wojewoda Wielkopolski  / fot. WUW
uczestnicy spotkania  / fot. WUW
spotkanie  / fot. WUW

Powyższa informacja pochodzi ze strony www.czaswielkopolski.pl
© Czas Wielkopolski