Czas WielkopolskiCzas Wielkopolski

tel.:
e-mail: czaswielkopolski@poznan.uw.gov.pl

Nowy ośrodek Akademii Warty Poznań

Zdjęcie ilustracyjne  / Fot. unsplash.com
Zdjęcie ilustracyjne / Fot. unsplash.com

W Grodzisku Wielkopolskim powstanie nowy ośrodek Akademii Warty Poznań, która już od kilku lat szkoli piłkarskich młodzików.

Warta, słynni „Zieloni”, to klub piłkarski o długiej, liczącej ponad 110 lat tradycji – jego trenerzy wychowali wielu reprezentantów Polski, uczestników mistrzostw świata i Europy, a także blisko 40. zawodników Ekstraklasy.

Nowy ośrodek szkoleniowy będzie działać w oparciu o lokalną bazę treningową, w skład której wchodzi pięć pełnowymiarowych boisk piłkarskich, w tym jedno z sztuczną nawierzchnią. Młodzi zawodnicy będą mieszkać w bursie (hotel na stadionie przy ul. Sportowej 2) i uczyć się w nowo otwartym Liceum Ogólnokształcącym Mistrzostwa Sportowego Warty Poznań. W pierwszym roku będą utworzone klasy pierwsza i druga, a w kolejnych – trzecia i czwarta. Szkoła już została wpisana do Rejestru Szkół i Placówek Oświatowych.

Grodzisk Wielkopolski jest miejscem ważnym dla Warty Poznań, ponieważ to tam drużyna w 2020 roku świętowała awans do piłkarskiej Ekstraklasy (PKO BP Ekstraklasa).

Karina Antczak


Powyższa informacja pochodzi ze strony www.czaswielkopolski.pl
© Czas Wielkopolski