Czas WielkopolskiCzas Wielkopolski

tel.:
e-mail: czaswielkopolski@poznan.uw.gov.pl

„Attendorn przedstawia się”

Zdjęcie ilustracyjne  / Fot. unsplash.com

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. unsplash.com

W Muzeum Ziemi Rawickiej znajduje się wystawa, dzięki której zwiedzający mogą poznać niemieckie miasto Attendorn – od 2019 r. miasto partnerskie Rawicza.

Można tam zobaczyć m.in. modele jego najważniejszych zabytków, rzeźby, zbiór figur cynowych, historyczne dewocjonalia, portrety i starodruki. 3 lutego br. odbył się uroczysty wernisaż, na którym była obecna delegacja niemiecka. Wystawa jest częścią projektu realizowanego wspólnie przez Rawicz i Attendorn oraz Muzeum Ziemi Rawickiej i Südsauerlandmuseum (Muzeum Południowego Sauerlandu).

W pierwszej połowie 2022 r. w Attendorn została zaprezentowana podobna wystawa pt. „Rawicz przedstawia się”. Wydarzenie było częścią uroczystych obchodów 800-lecia Attendorn, a kilkadziesiąt oryginalnych eksponatów oraz plansz informacyjnych dot. historii Rawicza obejrzało kilkaset osób.

Tego rodzaju wspólne działania oraz utrzymywanie dobrych relacji między miastami umożliwia wzajemne poznanie lokalnych społeczności oraz zacieśnienie więzów gospodarczych i kulturalnych – m.in. w dziedzinie edukacji.

Muzeum Ziemi Rawickiej jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-16:00 (od maja do września również w soboty od 11:00 do 17:00).

Karina Antczak


Powyższa informacja pochodzi ze strony www.czaswielkopolski.pl
© Czas Wielkopolski