Czas WielkopolskiCzas Wielkopolski

tel.:
e-mail: czaswielkopolski@poznan.uw.gov.pl

Ponad 233 mln dla Wielkopolski

Wojewoda Wielkopolski Michał Zieliński  / fot. WUW
Wojewoda Wielkopolski Michał Zieliński / fot. WUW

6 lutego br. ogłoszono wyniki naboru wniosków na dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Program stanowi bezpośrednie wsparcie na rzecz budowy lokalnej infrastruktury, dzięki któremu powstają nowoczesne i bezpieczne drogi.

– Te środki to realne wsparcie budowy i modernizacji dróg najbliższych mieszkańcom Wielkopolski – dróg gminnych i powiatowych. To dzięki nim będą powstawać nowe inwestycje, nowe miejsca pracy, ale to także nowe możliwości dla biznesu i przede wszystkim podniesienie komfortu życia mieszkańców oraz poprawa ich bezpieczeństwa na drogach – podkreśla wojewoda wielkopolski Michał Zieliński.

Do Wielkopolski trafią pieniądze, które umożliwią realizację zadań drogowych na łącznej długości ponad 184 km. Rządowe wsparcie uzyska 150 zadań, w tym 42 powiatowe i 108 gminnych. Pieniądze zostaną przeznaczone m.in. na przebudowę drogi z Wioski przez Kobylniki do Grodziska Wlkp. czy budowę ul. Laskówieckiej w Koninie.

Od 2019 roku do Wielkopolski z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg trafiło ponad 1,3 mld zł, dzięki którym udało się zrealizować 931 zadań (blisko 1,3 tys. km dróg). Dobrze zbudowane, nowoczesne drogi umożliwiają szybki i bezpieczny przejazd do pracy, lekarza czy do szkoły.

Karina Antczak


Powyższa informacja pochodzi ze strony www.czaswielkopolski.pl
© Czas Wielkopolski