Czas WielkopolskiCzas Wielkopolski

tel.:
e-mail: czaswielkopolski@poznan.uw.gov.pl

Ferie z ekonomią

zdjęcie ilustracyjne  / Fot. Fundacja EFRWP
zdjęcie ilustracyjne / Fot. Fundacja EFRWP

Swoją przygodę z ekonomią rozpoczynają uczniowie klas 6. i 7. szkół podstawowych gmin Czerwonak i Słupca. Zajęcia, polegające na grach i zabawach, konkursach oraz odwiedzaniu lokalnych przedsiębiorców, placówek bankowych i okręgowych oddziałów Narodowego Banku Polskiego, są realizowane z inicjatywy fundacji Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej – instytucji, która już od ponad 30 lat pomaga i wspiera rozwój społeczno-gospodarczy terenów wiejskich.

W ten sposób młodzież poznaje i zdobywa wiedzę, jak być przedsiębiorczymi, z zakresu podstaw bankowości, sposobów planowania i zarządzania budżetem domowym oraz roli pieniądza w gospodarce narodowej. Zajęcia są prowadzone przez odpowiednio przeszkolonych nauczycieli wiedzy o społeczeństwie, którzy wspomagają się gotowymi scenariuszami zajęć.

W pierwszym tygodniu ferii w projekcie biorą udział uczniowie dwóch szkół z województwa wielkopolskiego: Szkoły Podstawowej im. Józefa Wybickiego w Czerwonaku i Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Młodojewie w gminie Słupca. Natomiast w drugim tygodniu przerwy zimowej zajęcia zostaną przeprowadzone w kolejnej słupeckiej placówce – Szkole Podstawowej im. Polskich Noblistów w Drążnej.

Ferie z ekonomią to możliwość zdobycia wiedzy z zakresu ekonomii i przedsiębiorczości oraz kompetencji przydatnych w dorosłym życiu. Cykl składa się z zajęć teoretycznych i praktycznych, a na koniec, dla chętnych, przewidziano konkurs wiedzy ekonomiczno-finansowej z atrakcyjnymi nagrodami.

Karina Antczak


Powyższa informacja pochodzi ze strony www.czaswielkopolski.pl
© Czas Wielkopolski