Czas WielkopolskiCzas Wielkopolski

tel.:
e-mail: czaswielkopolski@poznan.uw.gov.pl

Nowe obwodnice w Wielkopolsce

Briefing prasowy  / fot. WUW
Briefing prasowy / fot. WUW

Dzięki blisko 130 mln zł dotacji z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg (RFRD) powstaną obwodnice trzech wielkopolskich miast: Kościana, Rogoźna i Szamotuł. RFRD to fundusz, który ma na celu wspieranie rozwoju gospodarczego kraju oraz poprawę jakości życia obywateli poprzez budowę nowoczesnej i bezpiecznej lokalnej infrastruktury drogowej.

Dzięki pomocy rządowej na drodze wojewódzkiej nr 308 powstanie obwodnica Kościana, której długość będzie liczyć cztery i pół kilometra.  Z kolei w ciągu drogi wojewódzkiej nr 241 zostanie zbudowana obwodnica Rogoźna o długości ponad siedmiu kilometrów. Największą spośród tych inwestycji będzie licząca 10 km obwodnica Szamotuł, która powstanie w ciągu dróg wojewódzkich nr 184 i 187.

Znaczenie obwodnic jest kluczowe dla rozwoju regionu, bowiem ułatwiając komunikację, otwierają przed lokalnymi przedsiębiorcami nowe możliwości i przyczyniają się do tworzenia miejsc pracy. Dodatkowo zapewniają mieszkańcom i kierowcom większe bezpieczeństwo i komfort, ponieważ pozwalają wyprowadzić ruch tranzytowy poza centra miast.

Planowany termin oddania do użytku obwodnicy Rogoźna to ostatnie miesiące 2025 roku, a obwodnicy w Kościanie i Szamotułach – koniec roku 2026.

Karina Antczak

Dodatkowe zdjęcia do artykułu

Briefing prasowy  / fot. WUW
Podpisywanie umów na dofinansowanie obwodnic  / fot. WUW
Minister Rafał Weber i wojewoda Michał Zieliński  / fot. wuw

Powyższa informacja pochodzi ze strony www.czaswielkopolski.pl
© Czas Wielkopolski